Raksts

ZVIEDRIJAS BIZNESA GADA BALVAS 2017 IETVAROS LATVIJAS JAUNUZŅĒMUMS “ANATOMY NEXT” SAŅEM TELIA LATVIJA TEHNOLOĢIJU UN INOVĀCIJU BALVU

02 Nov 2017

Fotogrāfijā (no kreisās) Ansis Mūrnieks, Zviedrijas Tirdzniecības un Investīciju padomes Latvijā vadītājs, Mikus Ozols, Telia Latvija izpilddirektors,  Uldis Zariņš, Anatomy Next dibinātājs, V.E. Annika Jagander, Zviedrijas vēstniece Latvijā

Š.g. 2.novembrī Spīķeru koncertzālē jau devīto gadu pēc kārtas norisinājās Zviedrijas vēstniecības un Zviedrijas Tirdzniecības un Investīciju padomes organizētā Zviedrijas Biznesa gada balvas 2017 pasniegšanas ceremonija.

Kategorijā Tehnoloģiju un inovāciju balva, kura šogad tika pasniegta sadarbībā ar Telia Latvija, laurus plūca Latvijas jaunuzņēmums Anatomy NextAnatomy Next ir izveidojis interaktīvu aplikāciju, kas 3D formātā ar papildinātas realitātes iespējām topošajiem mediķiem palīdz apgūt cilvēka anatomiju. Tas tiek izstrādāts sadarbībā ar medicīnas profesionāļiem gan no Latvijas, gan no ASV vadošajām universitātēm.

Aplikācija mediķiem top uz grāmatas bāzes un pakāpeniski. Nākotnes plāni ir grandiozi – izstrādāt pilnīgu cilvēka 3D papildinātās realitātes modeli.

Jaunuzņēmumam, kurš dibināts 2015. gadā, tiek prognozēts liels potenciāls 1,5 miljardu dolāru vērtajā  medicīnas izglītības programatūru tirgū.

Uzņēmumu ir nodibinājis Uldis Zariņš, kurš iepriekš izveidojis divas grāmatas par tēmu “Anatomija tēlniekiem”. Kopā ar biznesa partneri un otru uzņēmuma dibinātāju Sandi Kondrātu viņi veiksmīgi realizēja divas kampaņas pūļa finasēšanas platformā “Kickstarter”.

2016. gada beigās Anatomy Next absolvēja “Startup Wise Guys” akseleratoru Rīgā, kas dažos mēnešos pēc programmas beigšanas piesaistīja investīcijas 500’000 euro apmērā.

2017. gada vasarā Anatomy Next uzvarēja starptautiskā jauno uzņēmēju konkursa “Creative Business Cup” nacionālajā finālā un pārstāvēs Latviju konkursa finālā Kopenhāgenā, kas vienkopus pulcēs vairāk nekā 100 jaunos uzņēmējus no visas pasaules ar mērķi atbalstīt radošas idejas un veicināt inovāciju attīstību.

Vēlreiz sirsnīgi sveicam jaunos uzņēmējus ar šodien saņemto Zviedrijas Biznesa gada balvu 2017 kategorijā “Tehnoloģiju un inovāciju balva” un novēlam panākumus arī nākotnē!