Raksts

TELIA IZJŪT PIEAUGOŠU INTERESI PAR MĀKOŅTEHNOLOĢIJĀM NO LOĢISTIKAS UN TRANSPORTA NOZARES UZŅĒMUMIEM

26 Mai 2017

24. maijā Rīgā norisinājās Biznesa tehnoloģiju platformas BiSMART organizētais nozares seminārs “Transports. Loģistika. Infrastruktūra. Nozares izaicinājumi & attīstības perspektīvas”.

Semināra ietvaros notika aktīva un ļoti interesanta diskusija par situāciju transporta nozarē, lielākajiem izaicinājumiem un iespējām, ko sniedz biznesa tehnoloģijas.

Pasākumā uzstājās arī Telia Latvija mākoņpakalpojumu vadītājs Oskars Krastiņš ar prezentāciju “Mākoņpakalpojumu izmantošana un datu uzglabāšana transporta nozares darba efektivitātes uzlabošanai”.

“Lai nodrošinātu pakalpojumus transporta un loģistikas uzņēmumiem, ir nepieciešams ātrums un fleksibilitāte. Iespējams šo svarīgo iemeslu dēļ Telia Latvija izjūt pieaugošu interesi par mākoņtehnoloģiju izmantošanu tieši no uzņēmumiem, kuri sniedz transporta un loģistikas nozares kompānijām dažādus pakalpojumus. Arvien biežāk uzņēmumi, kas piedāvā, piemēram, noliktavas un transporta vadības sistēmas, kravas un transporta maršruta izsekošanas sistēmas u.c., izvēlas savus pakalpojumus izvietot mākonī. Tas dod iespēju šo sistēmu lietotājiem – loģistikas un transporta uzņēmumiem – momentāni piekļūt, apkopot un apstrādāt visus nepieciešamos datus neatkarīgi no ģeogrāfiskās lokācijas, uzlabot sava darba efektivitāti, kļūt elastīgākiem. Savukārt, šo sistēmu nodrošinātājiem – iespēju šo pakalpojumu mērogot un nodrošināt tā globālo klātbūtni”, atzina Oskars Krastiņš.

“Pāriešana no “visu daru pats” un mākoņpakalpojumu ir viens no pirmajiem soļiem uz efektīvāku uzņēmuma vadību. “Vēl tikai dažus gadus atpakaļ jebkuras jaunas sistēmas ieviešana un uzturēšana prasīja ļoti daudz laika, finanšu, enerģijas un zināšanu. Mākoņpakalpojums dod iespēju nomāt un izmantot visus šos pakalpojumus ērti un efektīvi. Mākoņtehnoloģiju nodrošinātājs ir tas, kurš rūpējas par to, lai viss darbotos nevainojami”, atzīmēja Oskars Krastiņš. Lai apskatītu, cik daudz uzņēmumu Latvijā vēl neapzinās ieguvumus, ko nodrošina šī inovācija,  Telia Latvija pārstāvis dalījās ar pētījuma rezultātiem, kuri parāda, ka Latvijā mākoņpakalpojumus lieto apmēram 8% uzņēmumu, salīdzinot ar Eiropu – 21%, savukārt, Skandināvijā tos izmanto ap 57% uzņēmumu.