JAUNAIS VIRTUĀLO SERVERU INFRASTRUKTŪRAS MEZGLS DĀNIJĀ PALIELINA TELIA KLIENTIEM KOPĒJO PAKALPOJUMU RESURSU KAPACITĀTI PAR 30%

04 OKT, 2019

Telia Latvija ar prieku paziņo par jauna virtuālo serveru infrastruktūras mezgla atvēršanu Kopenhāgenā (Dānija). Mēs izvēršam savu pašapkalpošanās infrastruktūras-kā-serviss (IaaS) pakalpojumu jaunā ģeogrāfiskā vietā.

Līdz ar šī mezgla atvēršanu mūsu klientiem kopējā pakalpojuma resursu kapacitāte ir augusi par vairāk nekā 30%, tomēr par vissvarīgāko mūsu pakalpojuma ieguvumu var uzskatīt radīto iespēju piedāvāt mūsu klientiem uz šī pakalpojuma bāzes veidot risinājumus, kuriem nepieciešama ģeogrāfiski nodalīta infrastruktūra.

Jaunais infrastruktūras mezgls ir izvietots Telia Carrier datu centrā, tādejādi mūsu pakalpojuma klientu resursiem nodrošinot īpaši augstas pieejamības un zema latentuma savienojumus ar Eiropas lielākajiem Interneta apmaiņas punktiem.

Jaunais Telia virtuālo serveru infrastruktūras mezgls ir veidots, izmantojot jau pārbaudītas tehnoloģiju komponentes (Cisco, NetApp, VMWare un CloudStack), un tam ir tāda pati arhitektūra kā infrastruktūras mezgliem Rīgā. Visi trīs Telia virtuālo serveru infrastruktūras mezgli Rīgā un Kopenhāgenā pakalpojuma lietotāju ērtības labad ir integrēti vienotā pašapkalpošanās pārvaldības panelī, taču no infrastruktūras viedokļa tie gan fiziskajā, gan loģiskajā slēgumā ir pilnīgi neatkarīgi.

Vieni no lielākajiem ieguvējiem būs mūsu mediju risinājuma klienti, kuri iegūst iespēju gan dublēti veidot savus straumēšanas pakalpojumus vairāku mākoņu arhitektūrā (multi-cloud), gan arī vēl vairāk samazinot latentumu un tuvinot satura ievades punktus Rietumeiropai un Ziemeļvalstīm. Tomēr par šī infrastruktūras mezgla ieguvējiem uzskatāmi visi mūsu esošie un topošie klienti, kuriem viena IaaS pakalpojumu sniedzēja ietvaros rodas iespēja veidot īpaši augstas pieejamības scenārijus ģeogrāfiski neatkarīgā arhitektūrā, piemēram, izvietojot savus DNS un MX serverus ģeogrāfiski izkliedētos reģionos, veidojot jaunas dublēšanas un ārkārtas atjaunošanas politikas, kā arī izmantojot slodzes sadalīšanu īpaši prasīgu tīmekļa un lietojumprogrammu vietņu nepārtrauktas darbības nodrošināšanai.