TELIA LATVIJA VEIKSMĪGI NODROŠINA OLIMPISKO SPĒĻU DATU PĀRRAIDES KANĀLU NO TOKIJAS LATVIJAS TELEVĪZIJAS VAJADZĪBĀM

28 SEP, 2021

Šogad laika posmā no 23.jūlija līdz 8.augustam Tokijā norisinājās ilgi gaidītās Vasaras olimpiskās spēles. Turp devās arī Latvijas Televīzijas komanda, kura klātienē sekoja līdzi visu sportistu veikumiem un atspoguļoja tos vairākās tiešraidēs un raidījumos, tādējādi nodrošinot iespēju ikvienam sporta entuziastam un līdzjutējam Latvijā būt informētam par olimpiādes sporta notikumu gaitu un sasniegtajiem rezultātiem.

Šīs olimpiskās spēles šoreiz bija īpašas arī ar tās tehnoloģisko risinājumu, jo pirmo reizi, izmantojot Telia Latvija īpaši LTV vajadzībām izveidotu IP datu pārraides kanālu no Tokijas, tika nodrošināta LTV olimpisko spēļu balss translācija no sacensību norises vietām.

Līdz ar LTV komandu uz Tokiju devās Telia Latvija IP nodaļas vadītājs Jānis Kuiva, kurš pārvaldīja datu pārraides kanāla Tokija-Rīga izveides projektu un uzraudzīja šī tehniskā risinājuma nepārtrauktību. “Lai uzbūvētu LTV vajadzībām izdalītu, garantētu datu pārraides kanālu no Tokijas uz Rīgu, tika izmantota tikai un vienīgi Telia Company globālā datu pārraides infrastruktūra. Tāpat arī datu pārraides kanāla tehnisko uzraudzību un atbalstu nodrošināja mūsu Telia Latvija IP komandas profesionāļi Latvijā,” teic Jānis Kuiva, “Lai gan izdalītu, garantētu datu pārraides kanālu nodrošināšana ir mūsu ikdiena, LTV pakalpojuma uzbūves gadījumā bija specifiskākas prasības – piemēram, prioritizēta balss sakaru plūsma, kas nodrošināja maksimāli kvalitatīvu skaņas pārraidi no Olimpisko spēļu mediju centra uz Latvijas Televīzijas ēku. Tāpat šis kanāls tika izmantots, lai nodrošinātu raidījuma tiešraižu un sagatavoto raidījuma materiālu piegādi, kā arī ātrāku piekļuvi LTV komandai nepieciešamajiem resursiem Latvijā. Šo olimpisko spēļu sakarā noteikti varam lepoties ne tikai ar lieliskajiem pašmāju sportistu sasniegumiem, bet arī ar lielisku darbu olimpisko spēļu notikumu tiešraižu un atspoguļojumu nodrošināšanā.”

Foto: Telia Latvija