TELIA JAU SESTO GADU VEIKSMĪGI NODROŠINA ATTĀLINĀTU MĀCĪBU SATURA PIEEJAMĪBU RĪGAS 1. TĀLMĀCĪBAS VIDUSSKOLAS SKOLĒNIEM

20 MAR, 2020

Saistībā ar pasaulē Covid-19 vīrusa pandēmijas uzņemtajiem apgriezieniem, tālmācības tēma šobrīd ir aktuālāka kā jebkad – kā nodrošināt skolēnu apmācību un mācību satura pieejamību? Tehnoloģiskie risinājumi ir – Rīgas 1. Tālmācības vidusskola jau 6 gadus veido mācību saturu atbilstoši valsts izglītības programmām un nodrošina tā attālinātu pieejamību saviem skolēniem, izmantojot Telia Solutions for Media risinājumus. Apgūstot mācību saturu ar šādu skolas tālmācības modeli, jau vairāk kā 1350 skolēni ir veiksmīgi absolvējuši skolu, no kuriem daudzi turpina mācības augstskolās.

Telia Video Cloud (tiešsaistes video platforma) un Telia CDN (satura piegādes tīkls) ir izmantotie mākoņpakalpojumi, kas nodrošina mācību satura pieejamību

Lielākā daļa no Rīgas 1. Tālmācības vidusskolas mācību satura ir video lekcijas, kuru laikā skolotājs skolēniem izklāsta mācību priekšmeta teoriju, vizualizē piemērus vai rāda prezentācijas, tās vienlaicīgi komentējot, tāpēc lielākais izaicinājums bija izveidotā mācību satura nepārtrauktas pieejamības nodrošināšana visiem skolēniem jebkurā vietā, jebkurā laikā. Turklāt, arī iespējami lielam vienlaicīgo skatītāju skaitam, jo bez atbilstoša tehnoloģiskā risinājuma lielais pieprasījumu skaits potenciāli apdraudētu mācību satura un e-skolas platformas pieejamību kopumā.

Telia Video Cloud, kas bāzēta uz mākoņrisinājumiem, ļauj Rīgas 1. Tālmācības vidusskolai ātri, ērti augšupielādēt video saturu jebkurā vietā, laikā un uzglabāt mācību satura video neierobežotā apjomā un skaitā. Tas ļauj e-skolas platformā izveidot video bibliotēku atbilstoši katrai mācību programmai un saturu straumēt skolēniem tieši viņiem ērtākajā laikā un vietā. Savukārt, lai nodrošinātu video straumēšanu neatkarīgi no vienlaicīgo skatītāju skaita, tiek izmantota Telia CDN (Content Delivery Network) satura piegādes tīkla tehnoloģija, kas nodrošina ātru, drošu, nepārtrauktu video satura atskaņošanu lielam skaitam skatītāju.

“Telia jau 6 gadus ir pierādījis sevi kā uzticamu, inovatīvu un zinošu tehnoloģisko partneri tālmācības nodrošināšanā, kā arī augsti vērtējam Telia Solutions for Media kompetento speciālistu atbalstu risinājuma ieviešanas, lietošanas un ekspluatācijas procesā. Mūsu pieredze rāda, ka mūsu skolotāji un viņu izveidotais mācību saturs apvienojumā ar Telia Solutions for Media tehnoloģiskajiem risinājumiem rada veiksmīgus priekšnosacījumus rezultatīvai mācību satura apguvei. Protams, neizpaliek arī nepieciešamība pēc skolēna pašvirzītas mācīšanās un motivācijas apgūt mācību programmu. Nākotnē plānojam attīstīt mūsu tālmācības procesu, integrējot mācību platformā dažādas interaktīvas funkcijas, tādējādi pašu saturu padarot vēl inovatīvāku un kvalitatīvāku. Savukārt, izmantojot Telia Solutions for Media risinājumus, mācību saturu padarīt arvien pieejamāku, nodrošinot piekļuvi materiāliem arī citu skolu skolēniem bez maksas,” tā par sadarbību ar Telia saka Rīgas 1. Tālmācības vidusskolas direktora vietnieks IT jautājumos Ivo Čapiņš.

Jums varētu interesēt

Medijiem un satura īpašniekiem