TELIA COMPANY NOSLĒDZ VIENOŠANOS AR SIA “TET” PAR TELIA LATVIJA PĀRDOŠANU

06 JAN, 2022

Telia Company 2022. gada 4. janvārī noslēdza līgumu par 100% SIA “Telia Latvija” daļu pārdošanu fiksētā tīkla operatoram SIA “Tet”, kura 49% kapitāla daļu pieder Telia Company.

Telia Latvija tika nodibināta 1992. gadā, un pašlaik ir vadošais telekomunikāciju pakalpojumu sniedzējs starp uzņēmumiem, kas piedāvā risinājumus lieliem uzņēmumiem visā Latvijā telekomunikāciju pakalpojumu, mākoņpakalpojumu, datu centru un mediju risinājumu jomā. Uzņēmumā strādā 46 darbinieki.

Tet ir vietējais tehnoloģiju un izklaides pakalpojumu operators Latvijā, kas piedāvā pilnu IKT un maksas televīzijas pakalpojumu spektru mājsaimniecībām, uzņēmumiem, valsts un pašvaldību iestādēm, kā arī elektrības un citus pakalpojumus.

Telia Company uzņēmuma vadītājs Latvijā Andrēass Ēkstrems (Andreas Ekström) stāsta: “Rudenī veicām konkurējošu izsoles procesu Telia Latvija pārdošanai, uzaicinot ievērojamu skaitu potenciālo pircēju. Esam apmierināti, ka pašlaik esam panākuši vienošanos ar SIA “Tet”, kas, pateicoties šim iegādes darījumam, nostiprinās savas pozīcijas uzņēmumu segmentā, izmantojot Telia Latvija tīkla un tehnoloģiju līdzekļus un profesionālos darbiniekus. Latvija ir ļoti interesants IKT tirgus, un Telia Company ir apņēmības pilna turpināt veicināt Latvijas digitalizāciju, iesaistoties Tet un LMT projektos.”

Telia Latvija valdes priekšsēdētājs Mikus Ozols: “Ar Tet esam jau kopīgi sadarbojušies dažādos projektos, un redzam, ka komandu rīcībā esošās zināšanas, prasmes un rīki ļauj vienam otru papildināt, sniedzot plašākas piedāvājumu iespējas klientiem.”

Darījumam vēl jāsaņem normatīvajos aktos noteiktie saskaņojumi, un ir paredzams, ka tas tiks noslēgts 2022. gada otrajā ceturksnī.