Raksts

DIENAS BIZNESS: JAUNA PLATFORMA VIDEO SATURAM

23 Okt 2017

Telia Latvija ir izstrādājusi mākoņskaitļošanas vidē balstītu videoplatformu un rīku video satura izplatīšanai Telia Cloudy CDN. Tā pretendē uz Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) un Ekonomikas ministrijas rīkotā konkursa Eksporta un inovācijas balvu 2017 kategorijā “Inovatīvākais produkts”.

Sazobē ar klientu

Kopš 2013. gada Telia tirgū ir ieviesusi 8 mākoņskaitļošanas produktus, kuri ir apvienoti zem Telia Cloudy zīmola. Sniegto mākoņpakalpojumu apjoms ar katru gadu palielinās, šobrīd tie pārsniedz jau 20% no kopējā apgrozījuma. Video platforma Telia Cloudy CDN ir jaunākais risinājums – iekārtu un programmatūras kopums, kas atvieglo liela apjoma video failu glabāšanu, apstrādi, aizsardzību no neautorizētās skatīšanās, izplatīšanu jeb straumēšanu internetā, ierakstīšanu u.c.

«Pati par sevi katra šī atsevišķā sastāvdaļa nav nekāds tehnoloģisks jaunums, inovācija un pievienotā vērtība ir to integrācija vienotā sistēmā, kas lietotājiem – satura īpašniekiem – atvieglo un būtiski paātrina visa procesa norisi. Piemēram, pasaulē zināmā TV industrijas kompānija Fashion TV iv deklarējusi, ka tai interesē mode, un tehnoloģijas ļauj pēc iespējas labākā kvalitātē sagatavot sižetus un filmas par šo tematu. Tālākais process – kā nodrošināt satura sagatavošanu interneta videi un glabāt failus, ir uzticēts mums,» saka Telia Latvija izpilddirektors Mikus Ozols. Uzņēmuma inovācija ir iekārtu un programmatūras savstarpēja integrācija, procesu salāgošana, vienkāršošana un nodrošināšana klientam caur vienotu, lietotājam draudzīgu, interneta portālā bāzētu saskarni. Lai to radītu, uzturētu un nemitīgi attīstītu, uzņēmuma pētniecības un attīstības struktūrvienības lomu pilda visi pakalpojuma dzīves ciklā (izstrādē, uzturēšanā, pārdošanā un pēcapkalpošanā) iesaistītie darbinieki – IT administratori, programmētāji, produktu vadītāji, pārdevēji un klientu apkalpošanas dienesta darbinieki.

«Par inovāciju pamatoti uzskatām faktu, ka pētniecības un attīstības darbā iesaistām klientus, kuri nodrošina atgriezenisko saiti par pakalpojuma lietošanu, sniedz ieteikumus par nepieciešamajiem uzlabojumiem un papildus funkcionalitāti, atsevišķos gadījumos pat atklāj konkrētu problēmas risinājumu. Šāda sadarbība uzņēmumam ir izveidota arī ar Fashion TV, kas reizē ir klients un izstrādes partneris,» informē M. Ozols. Jaunās videoplatformas attīstībā Telia Latvija nesadarbojas ar zinātniski pētnieciskām institūcijām, taču izskata šādu iespēju nākotnē. «Tā kā tehnoloģijas attīstās ļoti strauji, mūsu biznesam tas ir par ilgu, ja pētniecība stiepjas pusgadu vai gadu,» viņš skaidro.

Investē un reklamē

SIA Telia Latvija platformas Telia Cloudy CDN izstrādē un ar to saistītajos tehnoloģiju pētniecības darbos un iekārtās ir investējusi aptuveni 300 tūkstošus eiro. «Investīcijas produkta pilnveidošanā notiek nepārtraukti, mūsdienu tehnoloģiju laikmetā tas nekad nebūs pilnībā pabeigts,» teic M. Ozols, informējot, ka investīcijas, kas veiktas Telia Cloudy CDN, jau ir atpelnītas.

Lai potenciālos klientus Baltijas, Skandināvijas, Eiropas un Āzijas valstīs iepazīstinātu ar jauno produktu, uzņēmums mediju, izklaides un video izstādes International Broadcasters’ Convention (IBC) laikā īstenoja globālu un precīzi mērķētu kampaņu sociālajā tīklā Linkedln, kā rezultātā piesaistīja lielu apmeklētāju skaitu uzņēmuma profilam izstādes vietnē. «Tas mums ļāva no tās atgriezties ar 18 vērtīgiem potenciālajiem klientiem, no kuriem 8 jau šobrīd testē mūsu platformu,» stāsta M. Ozols. Tā kā Telia Latvija ir Telia Company meitas uzņēmums, tas aktīvi sadarbojas ar grupas kompānijām to kompetenču ietvaros, tostarp ar interneta tranzīta operatoru Telia Carrier, nodrošinot tā klātbūtni Latvijā un interneta pakalpojumus operatoriem. Vienlaikus globālā infrastruktūra atvieglo video signāla transportēšanu uz un no Telia Cloudy platformas. Tāpat Telia Latvija sadarbojas ar struktūrvienību Division X jautājumos, kas saistīti ar globālā satura izplatīšanas tīkla (CDN) partnerību ar Verizon Digital Media Services.

Fotogrāfijas no Telia Cloudy CDN fināla prezentācijas Eksporta un inovācijas balvas 2017 žūrijai