Raksts

AR “APACHE CLOUDSTACK” TELIA PALIELINA KLIENTIEM SNIEGTO VĒRTĪBU UN SAMAZINA PAKALPOJUMU NOKĻŪŠANAI TIRGŪ NEPIECIEŠAMO LAIKU

21 Mar 2017

“Telia Latvija” ir 1992. gadā dibināts telesakaru operators, kas galvenokārt nodarbojas ar datu pārraidi un interneta pakalpojumiem. 2009. gadā tas izveidoja vienu no vismodernākajiem datu centriem Baltijā, bet 2013. gadā ieviesa jaunās paaudzes mākoņa un satura piegādes tīkla pakalpojumus. Tagad tas sniedz savā kategorijā labākos mākoņa un telesakaru pakalpojums klientiem Baltijā un ārpus tās.

Uzņēmuma galvenais birojs atrodas Rīgā, un uzņēmums ir daļa no grupas “Telia Company”, kas ir lielākais Ziemeļu un Baltijas valstu fiksēto balss, platjoslas un mobilo sakaru operators pēc ieņēmumiem un klientu bāzes. “Telia Company” vada Eiropas lielāko un straujāk augošo vairumtirdzniecības IP pamattīklu un ir desmitā lielākā starptautiskā mobilo sakaru grupa pēc konsolidētā klientu apjoma.

Mākoņa kā jauna B2B pakalpojumu kopuma apguve

“Telia Latvija” sākotnēji nodarbojās vienīgi ar telekomunikācijām un infrastruktūru un koncentrējās uz Latvijas uzņēmumu tirgu. Saņēmis informācijas pieprasījumus no klientiem par infrastruktūras pakalpojumiem un virtualizāciju, uzņēmums nolēma apgūt mākoni kā jaunu B2B pakalpojumu kopumu.

2013. gadā uzņēmums sāka veidot infrastruktūras pakalpojumu / virtuālo datu centru gan klientu apkalpošanai, gan kā bāzi iekšējās infrastruktūras vajadzībām.
Mākoņpārvaldības rīka ieviešana ar “Apache CloudStack”

“Telia Latvija” izlēma ieviest mākoņpārvaldības platformu. Tai bija jāatbilst uzņēmuma pamatfilozofijai, kas nosaka, ka visiem jaunieviestajiem pakalpojumiem ir jābūt pieejamiem klientiem pilnfunkciju pašapkalpošanās portālā un visiem aizmugursistēmas procesiem ir jābūt automatizētiem, lai ierobežotu mijiedarbību ar cilvēkiem, tādējādi nodrošinot pakalpojumu ātrumu un izcilu lietotāja pieredzi.

Sākotnēji uzņēmums par pārvaldības rīku izvēlējās patentētu “CloudStack” piegādes komplektu. 2016. gada sākumā tas pārgāja uz pilnīgi atvērtā koda “Apache CloudStack”, iegūstot iespēju piekļūt jaunākajām funkcijām, viegli veikt pielāgošanu un saņemt atbalstu no “CloudStack” kopienas.

Jauno pakalpojumu nokļūšanai tirgū nepieciešamā laika samazināšana ar elastīgāku izstrādi

“Telia Latvija” ne tikai piedāvā mākoņpakalpojumus kā IaaS, bet arīdzan šajā mākonī būvētus gatavus risinājumus, kā videonovērošana, attālinātās darba vietas, rezerves kopēšanas un datu glabāšanas servisus.

“Telia Latvija” komercdirektors Mārtiņš Paurs paskaidroja: “Jaunu pakalpojumu izveide ir kļuvusi daudz ātrāka. Tagad mēs esam ļoti elastīgi un ātri, lai ieviestu jauninājumus vieni paši vai kopā ar klientiem. Šīs jaunās iespējas ļauj mums būt ne vien piegādātājam vai pakalpojumu sniedzējam, bet arī partnerim, kam klienti var uzticēties un kas atradīs īsto risinājumu jebkurai problēmai.”

Klientiem sniegtās vērtības palielināšana

““CloudStack” ļāva mums palielināt klientiem sniegto vērtību, papildus mūsu tīkliem piedāvājot mākoņa un virtuālā datu centra pakalpojumus,” turpina M. Paurs. “Tagad mēs esam telesakaru UN mākoņpakalpojumu sniedzējs, un mums ir visi rīki, resursi un kompetence, lai ikvienam uzņēmumam nodrošinātu pilnu IT un telesakaru pakalpojumu vērtības ķēdi.”

“Viens no grūtākajiem uzdevumiem šajā procesā bija domāšanas veida maiņa un mākoņa kā uzņēmējdarbības modeļa ieviešana ikdienas darbā. Mākonis nozīmē brīvību no saistībām, maksu par patieso lietošanas apjomu un gandrīz neierobežotu elastību — būtībā visu, ko standarta telekomunikāciju uzņēmums nenodrošina,” saka M. Paurs.

Organizācijas domāšanas veida maiņa

Citas priekšrocības, ko uzņēmumam “Telia Latvija” sniedz “CloudStack”, M. Paurs komentēja šādi: ““CloudStack” ir viens no svarīgākajiem “Telia Latvija” panākumu faktoriem. Tas ne vien palīdzēja izstrādāt jaunus pakalpojumus un iegūt piekļuvi jaunām ieņēmumu plūsmām nepārtraukti sarūkošajā telekomunikāciju segmentā, bet, pats galvenais, tas palīdzēja mainīt organizācijas domāšanas veidu. Ieviešot jaunas vērtības ikdienas darbā un saskarsmē ar klientiem, mēs esam kļuvuši daudz produktīvāki un elastīgāki. “Telia Latvija” ir jaunās paaudzes telesakaru uzņēmums, lielā mērā pateicoties “CloudStack”.”

Uzzināt vairāk