Raksts

360° VIDEO TIEŠRAIDE – TĀ IR ŠODIENA

03 Aug 2017

Pateicoties Telia satura izplatīšanas tīklam (CDN), vairāk nekā 3 gadus Telia veiksmīgi nodrošina savu klientu video tiešraides, kā arī caur savu Telia Cloudy CDN video platformu ļauj saņemt, uzglabāt, apstrādāt un pārraidīt tiešraides un pieprasījuma (VoD) video internetā. Esam lepni, ka Telia Cloudy CDN priekšrocības novērtē pat pasaulē labi zināmais TV kanāls HBO!

Ņemot vērā, ka pasaulē arvien populārāks kļūst 360° video satura formāts, pieaug arī pārraidāmo un uzglabājamo datu apjoms. Tādēļ Telia ir modernizējusi Telia Cloudy CDN platformu, lai spētu nodrošināt 360° video filmēšanu un straumēšanu tiešraidē.

Telia, sadarbojoties ar video operatoru un pasākumu producentu partneriem, līdz šim ir realizējusi neskaitāmus pasākumu tiešraižu projektus. Tomēr ņemot vērā, ka Latvijā ir salīdzinoši neliela pieredze 360° video filmēšanā, Telia šī gada pavasarī pieņēma izaicinājumu ne tikai 360° video tiešraižu nodrošināšanā, bet arī 360° video materiālu filmēšanā.

360° video un virtuālās realitātes (VR) pieredze dod iespēju kultūras, sporta un izglītojošu pasākumu skatītājiem gūt jaunu, nebijušu pieredzi un klātbūtnes sajūtu pasākumā. Tāpat 360° video uzņēmumiem, kas to izmanto savu pasākumu ierakstīšanai vai straumēšanai, dod iespēju sevi pozicionēt kā tehnoloģiju līderus un, iespējams, paver jaunas biznesa iespējas.

Ar lepnumu varam teikt, ka veiksmīgi esam realizējuši tādus projektus kā grupas “Iļģi” deju lielkoncerta “Spēlēju. Dancoju. Dejoju.”, HGK drifta Pasaules čempionāta 360° video filmēšanu, “Ghetto Games Festival in Ventspils 2017” un Rīgas Jahtkluba 2017. gada Ķīšezera kausa 360° video filmēšana un tiešraides nodrošināšanu.

Ieskatam no Ķīšezera kausa tiešraides straumes ierakstiem esam izveidojuši paātrināto video: